Verblijfsvergunning voor Turken goedkoper

Turken zijn voortaan veel minder geld kwijt voor het aanvragen van een verlenging van hun verblijfsvergunning. Turken moesten voorheen 188 euro betalen. Dat wordt 41 euro. Staatssecretaris van Justitie Nebahat Albayrak (PvdA) schrijft dinsdag in een brief aan de Tweede Kamer dat dit besluit is ingegeven door een uitspraak van het Europese Hof van Justitie in september.

Het Europese Hof oordeelde dat een Turk vergeleken met onderdanen van de Europese Unie onevenredig veel moest betalen. Het hof beriep zich hierbij op het zogenoemde associatierecht tussen Turkije en de Europese Gemeenschappen meldt Novum Nieuws.

Posted on Wednesday, November 4th, 2009 and is filed under Justitie en politie, Special. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

One Response to “Verblijfsvergunning voor Turken goedkoper”

  1. baetens November 8th, 2009, 7:52 pm

    het is erg jammer dat de Nederlanders voor verlenging van hun verblijfsvergunning in Turkije van de turkse regering voor elk jaar bijna €500,– moeten betalende .
    Het is af te vragen of het Europese Hof hier in bemiddeling kan verlenen of te wel hiermede rekenig houd.
    Voor twee mensen in 10 jaar is dat dus € 10.000,– en dat is wel veel. Het is een groot probleem voor veel Nederlanders die in Turkije wonen. Hoe lost men dit op ?

Leave a Reply




Mentorproject van Turkse Stichting TEKEV
Muziek cabaret met Volkan Konak