Steeds meer Somaliërs geven pasgeboren dochters de naam ‘Istanbul’

0
Steeds meer Somaliërs geven pasgeboren dochters de naam 'Istanbul'
photo credit: sdhaddow Golden Horn, Istanbul via photopin (license)

Opmerkelijk nieuws uit Somalië; steeds meer mensen in het Afrikaanse land geven hun pasgeboren dochters de naam ‘Istanbul’. Dat schrijft Anadolu Agency, die een aantal mensen hierover sprak. Een daarvan, een kunstenaar, noemde zijn dochter Istanbul ter ere van de Turkse hulp aan Somalië op verschillende gebieden.

Turkije stuurt aanzienlijke humanitaire hulp naar het land via verschillende hulporganisaties en heeft afgelopen september een trainingskamp geopend in Mogadishu, dat ongeveer 10.000 Somalische soldaten traint.

Een andere Somaliër die zijn dochter Istanbul heeft genoemd, deed dat na het zien van de schilderachtige metropool bij populaire Turkse tv-drama’s. “Ik hou echt van de natuurlijke schoonheid van Istanbul. Ik dacht er zelfs over om mijn eigen naam in Istanbul te veranderen. Later gaf ik deze naam aan mijn pasgeboren dochter” vertelde hij aan het persbureau.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Please enter your comment!
Please enter your name here